pátek 21. října 2011

Nad Alpami

Letíme Airbusem A330. Přelétáme Alpy. Jsou zasněžené, nádherné a obrovské. Hřeben za hřebenem se pod námi třpytí zasněžené  štíty v poledním slunci. To je tak trošku neplánovaný bonus k téhle cestě: vůbec jsem si neuvědomil, že poletíme přes Alpy a že by mohly být pod sněhem.
Před chvílí jsem dostal od letušek slané preclíky, dvojku bílého vína z jižní Afriky a sklenici vody. Tomu říkám servis!
Napravo už se rozkládá nějaká nížina, kterou protéká řeka vytékající z Alp. Teď jsem už asi zahlédl moře. Končí tu zasněžení, sníh a skála ustupuje lesům. Netroufám si hádat, kde jsme - zda je pod námi Francie, nebo už Itálie.

Teď už jasně vidím pobřeží. Pode mnou jsou ještě hory se zbytky sněhu, pak vidím vpravo údolí a pak záliv.

Ale možná to není moře, žeby Ženevské jezero? Je to docela daleko, těžko říct. Spíš bych tipl na to moře. V tom případě budeme nejspíš někde kolem Marseille? Je to možné? Teď vidím na moři lodě, už nepochybuji, že pod námi je Středozemní moře.
Tak opravuji: zkontroloval jsem mapu na IPADu a celkem jsem si jistý, že ten záliv a pobřeží byl Jadran a my jsme letěli nad Chorvatskem. Kdepak Marseille!

Žádné komentáře:

Okomentovat