úterý 25. října 2011

Seronera

Seronera Wildlife Lodge je kouzelné místo. Je to v podstatě hotel postavený kolem obrovského kopje. Na nejvyšším balvanu je vyhlídka na buš. Je odtud nádherný výhled na údolí řeky Seronery.
Restaurace je také obestavěná kameny. Uvnitř tvoří balvany jednu ze stěn. Stejně je vyřešen bazén, který je vestavěný do rozsedliny mezi dvěma balvany.
 Na kamenech žijí damani. Vyhřívají se tam po ránu na sluníčku. Damani výborně šplhají a lezou i po stromech. Podle Dicksona jsou dva druhy damanů - Rock hyrax a Tree hyrax, které ale nejde od sebe rozeznat, protože vypadají stejně. Damani v Seronera Wildlife Lodge lezou po stromech, po střechách i po kamenech - tak nevím, který je to druh. Podle Wikipedie žije v Serengeti Daman skalní i Daman stepní. Viděl jsem spoustu damanů slunit se na kamenech i šplhat po akáciích jako kočka. Jednoho damana jsem viděl seskočit ze stromu z výšky tak dva metry. Na damanech se mi líbí, že nejsou plaší. Tak na dva metry člověka prostě ignorují, na větší blízkost utečou.
Ubytování je to hodně luxusní. Všechny pokoje mají vchod zevnitř ze dvora a okna do buše. Z okna jsem tak mohl pozorovat antilopy. Viděl jsem samce vodušky a nějaké impaly. Honza s Davidem viděli toho hrocha, zřejmě se přišel napást na čerstvou trávu, co roste kousek od lodge.

Trošku jsem čekal, že Seronera bude větší vesnice, ale není to tak. Co jsme viděli, je to jen pár budov rozesetých v buši na kilometr od sebe. Z naší lodge není vidět nic než buš. Byli jsme v turistickém centru, které stojí vedle základny Frankfurtské zoologické společnosti. Projížděli jsme také kolem letiště Seronera Air Strip, kde přistávají malá letadla.

Žádné komentáře:

Okomentovat